Ako sa starať o textil s potlačou DTG, DTF, sieťotlač

Nie je žiadnym tajomstvom, že oblečenie je často vyrobené z takých materiálov, ktoré si vyžadujú veľkú starostlivosť. 
Chceme, aby ste pred praním svojich tričiek s potlačou poznali niekoľko preventívnych opatrení. Tieto tipy sa dajú ľahko dodržiavať a nezaberú veľa času.

Oblečenie perte naruby
Pranie naruby vám pomôže minimalizovať poškodenie, pretože trenie častí práčky rýchlo vytvorí hrudky a matný vzhľad. Je veľká šanca, že ak ho budete prať s inými kusmi oblečenia, ktoré majú zips, gombíky a štítky na leme, pohyb v práčke spôsobí trenie, ktoré zaviní, že potlač bude mať poškrabaný vzhľad alebo sa dokonca odlepí.
Dodržiavajte správne nastavenie práčky
Aby ste zachovali motív potlače a minimalizovali krčenie látky, perte odev pri nízkej teplote (okolo 30 °C), pretože pranie pri vysokej teplote môže vážne vyblednúť potlač a spôsobiť jej popraskanie. Dávajte si pozor na odstreďovanie pri vysokých otáčkach – predídete zbytočnému poškodeniu. Vždy je bezpečnejšie použiť jemný cyklus vašej práčky.
Aplikujte správne pracie prostriedky
Na oblečenie s potlačou  nie je dôvod používať agresívne čistiace prostriedky. Pokiaľ ide o čokoľvek vytlačené digitálne, každý prístup má byť mimoriadne šetrný. Perte spolu len podobné farby a aplikujte prací prostriedok na biele oblečenie alebo prací prostriedok na farebné oblečenie bez použitia aviváže. Držte sa ďalej od bielidiel a v prípade potreby používajte odstraňovače škvŕn iba na miestach mimo potlač.
Odevy zaveste tak, aby vyschli prirodzene
Pre potlač je prirodzené sušenie najlepšie. Sušička nie. Nechajte oblečenie otočené naruby, zaveste ho, aby prirodzene vyschlo, nevystavujte ho priamemu slnečnému žiareniu. Vysoké teplo a priame „spálenie od slnka“ sú škodlivé pre všetky odevy s potlačou a vo všeobecnosti pre akýkoľvek odev, pretože môžu urýchliť proces starnutia. Prirodzene sušené oblečenie bude mať tiež lepšiu sviežu vôňu!
Potlač vyžehlite na najnižšom možnom stupni
Zvyčajne by ste sa mali žehleniu potlače vyhnúť. Ak však naozaj chcete, aby vaše tričko vyzeralo elegantne, vyžehlite ho naruby na najnižšom možnom stupni. V nevyhnutných prípadoch pomôže položenie kúska tenkej látky z prírodného vlákna na obrázok ako ochrana pred poškodením. Je to ďalší krok k starostlivosti o váš odev.
Pred prvým nosením textil s potlačou vyperte
Vo všeobecnosti sa odporúča vyprať si farebné tričko alebo akýkoľvek kus oblečenia predtým, ako si ho oblečiete. Pranie odevov pred prvým oblečením je bežnou praxou, pretože pomáha odstrániť z vlákien odevu zvyšnú chémiu. Pri nosení bez prania existuje obrovské riziko fragmentácie slnkom. Stáva sa to pri všetkých odevoch, no najvýraznejšie sú svetlé látky. Takýchto škvŕn sa nedá zbaviť.

Preto dôrazne odporúčame prvý krát vyprať akýkoľvek kus oblečenia. Vaše oblečenie tak zostane kvalitné a budete ho môcť bezpečne nosiť v ktorúkoľvek dennú alebo nočnú hodinu.

Pri nedodržaní starostlivosti nie je možné uplatniť reklamáciu.